| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti niste masini cu consum mic intre 4-5%, intretinere ieftina cu motorizari benzina si diesel.

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Dacia Logan 1.5 DCI, Fiat Albea 1.3 MJTD, Opel Corsa 1.3 CDTI.
In Bucuresti toate vor consuma peste 6. Nu exista masina care sa consume 4-5% in Bucuresti (poate doar cu motor hibrid)

| Sofer a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

M-am gandit si cred ca voi alege opel corsa.

9 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Opel Corsa, Nissan Micra, Opel Agila, Vw Lupo, Ford Ka..depinde si de vechimea, uzura ei.

| lorypoly a răspuns:

VW Passat B3

| Kinezuul a răspuns:

Ma ieftin bun nou e noua dacia logan sau noua standero/stepway depinde daca vrei la mana a doua nu iti recomand

| MikyBG a răspuns:

VW Passat B3, B4 sau ceva mai nou

| notziv8 a răspuns:

Am eu un opel corsa din 97 1.2 Benzina 5 usi! daca te intereseaza contacteaza-ma pe risipitu_laurentiu. 1999@yahoo.com

| KaDD a răspuns:

Opel Corsa, cu motor de 1.2. Iesi foarte bine la consum, rareori ajungand la 4.5! Sau Ford Focus, al fratelui meu ajunge la consum maxim 6, si asta foarte rar, considerand motorul cu capacitate cilindrica 1.8.

| cosminBlack a răspuns:

Pai cred ca vw passat b3 sau b5, peugeot 205 e o masina micuta care te duce unde vrei si se parcheaza usor si e frumoasa rosie... dacia solenza sau logan...pana la urma nimeni nu te critica