| PopeMarinaru69 a întrebat:

Salutare,care este diferența dintre BMW x5 m50i și X5 m competition, mulți spun ca ar fi același motor

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

O mica mare diferenta! X5M competition nu are "decat" 625 CP si cu siguranta alte sisteme de performanta, printre care sistemul de franare imbunatatit!
Poate o fi acelasi motor ca si cilindree doar acel V8 de 4.4 litri (codurile lor motoare sunt diferite!), dar cu siguranta nu doar din soft este dus X5M competition in ceva mai multi CP! Producatorii mai schimba una alta ca si interne ale motorului, nu lasa stock si fac doar remapare, adica resoftare si gata ala e modelul mai performant!
Nu cei de top si cu pretentii cel putin!

pe scurt voi compara X5 m50i (G05) cu X5M competition (F95)

si pe foaie rezultatele lui X5M competition sunt CLAR peste versiunea M50i

X5 M competition 0-100 km/h : 3, 8 s
X5 M550i 0-100 km/h : 4, 3 s

cum nu se reduce totul la cifrele date de producator, un duel la drag race poate fi edificator pentru aceste 2 modele, dar conteaza timpul de reactie al soferului, in primul rand la doua masini apropiate ca si acceleratiewinking

In ceea ce priveste cele 2 modele expuse de tine sunt deja "vechi", acum exista o noua generatie de X5 si X5M! sunt facelifturi