| IONUT298u901 a întrebat:

Salutare! Ce părere aveți despre Opel insignia 2011 cu motorul de 1.6 benzină aspirat de 115 cai este fiabil?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca vrei motor de putere mica, mergi pe Astra, ca Insignia e o masina grea si cu suspensia scumpa, nu merita sa o cumperi cu performante de trimmer.
Motoarele pe benzina de la Opel au fost mereu de la "bune" in sus. Astea fara turbo sunt proiectate prin anii '90, de atunci sunt imbunatatite. Deci cu siguranta nu sunt probleme la ele.
Dar cum spuneam, daca iti place sa n-ai cu ce face o depasire, mergi o clasa mai jos, ca insignia are suspensie la care dai vreo 2000 de euro pe o revizie cap-coada. E o prostie sa mergi cu 1.6 aspirat pe ea.
Vezi macar 1.4T si 1.6T.
Eu ma gandeam la 1.6T, dar cred ca voi schimba marca, ca m-am saturat de tinuta de drum greoaie.

| Alexalex1000 a răspuns:

Foarte fiabil și întreține ieftina