| FanVolkswagen a întrebat:

Salutare.
Ce tip de sunet este ala cand schimbi viteza si se aude ca o bufnita? Stiu ca se numeste blow off valve, dar sunetul care-l caut eu nu este. Sunt mai multe tipuri de blow off valve, dar asta care are sunet de bufnita nu-l gasesc.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Alea care suna a bufnita provin de la blow off valve-uri stricate, unele HKS-uri au niste chestii care le fac sa sune aproximativ ca o bufnita.

| FanVolkswagen explică (pentru robijam):

Bun. si-mi dai un site si un video de unde pot sa-mi achizitionez unul pentru Volkswagen Golf MK4 1.6 16V?

| robijam a răspuns (pentru FanVolkswagen):

Cauta pe 4 Tuning shop, sigur vei gasi. http://www.4tuning.ro/....../index.php

| FanVolkswagen explică (pentru robijam):

Pai ce sa caut ma? laughing

| robijam a răspuns (pentru FanVolkswagen):

Blow off valve si gasesti, oricum una buna e destul de scumpa.