| PringAloe a întrebat:

Salutare, daca de exemplu o X persoana filmeaza pe o Y persoana ca merge cu viteza in localitate, in cazul in care este aratat la politie poate sa fie sanctionat intr-un fel sau nu

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun fel. Viteza se stabileste de aparatul radar, nu filmele de pe telefoane

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru viteza, nu.
Daca se observa alte incalcari, va fi chemat pentru explicatii, si poate fi sanctionat.

| DorelExpertu a răspuns:

Ptu, doamne fereste...
S-ar reinventa babele, aparate anti viteza s-ar numii.

| PringAloe explică (pentru DorelExpertu):

Era in jurul orei 21:30, si pe un drum drept intr-o localitate erau niste persoane mai in varsta care stateau pe niste scaune, banci in fata caseii, si m-a luat un prieten cu el in masina, si ne-am plimbat pe acel drum, am profitat de drumul drept si mna. happy

| suntserios a răspuns (pentru PringAloe):

Pai si de ce va panicati asa cand vedeti ca se uita cineva la voi si nu va panicati inainte sa faceti boacana

| DorelExpertu a răspuns (pentru PringAloe):

Daca era asa... de mult nu mai aveam permis.