| Pascal_Ionut_1994 a întrebat:

Salutare de curand m am hotarat sa mi schimb casetofonu de pe masina (un passat b4 din 2004 cu navigatie de tip mcd) as vrea sa i pun un kenwood 4023bt insa as vrea sa stiu:
1)Daca se merita investitia, adica daca se aude bine?
2)Daca da pot folosi antea de la vechea navigatie?
3)La montajul pe masina trebuie sa folosesc cumva o rama adaptoare?
Funda celui care raspunde la cele mai multe intrebari si aduce si argumente!
Multumesc!winking

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Passat b4 din 2004? Poate vrei sa spui B5.5 sau B6...
1, In general da, merita investitia, sunetul va fi mult mai bun, dar pentru asta ai nevoie si ca difuzoarele/tweeterele sa fie intr-o stare buna.
2, Da o vei putea folosi fara probleme.
3, Daca e Passat B6, da vei avea nevoie de o rama adaptoare, dar daca e B5.5 cel mai probabil nu vei avea nevoie de asa ceva.

| Pascal_Ionut_1994 explică (pentru OldSoul):

Daniel in primul rand scuza mi greseala e b5.5 nu b4.n am fost atent
si in al doile rand ma refer la rama daca nu trebuie pentru fixare...nu stiu modelul/modul de fixare al casetofonului

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din cate stiu daca e mai nevoie de o rama adaptoare de obicei e inclusa in pachet dar din cate vad cum arata navigatia nu cred ca vei mai avea nevoie de vreo rama.