| anonim_4396 a întrebat:

La noi in tara dupa cum se vede sunt foarte multe masini cu volan pe dreapta si sunt mai ieftine ca cele pe stanga si pare o afacere buna.
Reprezinta un pericol aceste masini cu volan pe dreapta la noi in tara?
Ati vazut un model de masina care va place dar are volanul pe dreapta si pretul e super mic fata de una pe stanga? Ati cumpara asa ceva? Pe viitor ma gandesc la un bmw pe dreapta un x5 mai exact.

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Vor fi interzise in ro cat de curand. Cine iti vinde asa ceva, vrea sa scape de ea. Cat de curand insemnand dupa 2020 oricand.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt multe, sunt cateva. Si sunt extrem de periculoase mai ales intr-o tara fără autostrăzi. Decat un x5 cu volan pe dreapta mai bine un x1 cu volan normal

| sierra1 a răspuns:

"Reprezinta un pericol aceste masini cu volan pe dreapta la noi in tara? "

incearcă să faci doar o depășire și ai răspunsul

| LPCTSTR a răspuns:

Sunt periculoase si dificil de circulat aici.
Dar te rog, nu-mi spune ca-ti vei sacrifica viata pentru cateva mii de euro dar pentru ca-i cu volan pe dreapta... adica te rog straight face

| Sonia822 a răspuns:

Da, soferul e putin confuz, chiar daca nu recunoaste. Are reactiile incetinite. Oricum vor fi interzise in curand.

| Raulcbr2001 a răspuns:

Nu înțeleg, costurile fabricației sunt mai mici decât al unei mașini cu volan pe stânga? Mă gândesc că poate sunt doar subapreciate...
Nu neapărat că sunt periculoase, dar sunt dificil de condus.

| suntserios a răspuns (pentru Raulcbr2001):

Nu sunt costuri mai mici, doar ca piata sh e extrem de restransa ai se devalorizeaza repede. Atat tot.