| Ionut_Ciocan_1995 a întrebat:

Sunt un șofer începător, și mă gândesc să îmi iau o mașină second-hand. În ultima vreme văd tot mai multe mașini bune și ieftine, dar cu volanul pe dreapta, iar aceste aspecte mă tentează să optez pentru una. Sincer, nu sunt nici eu mare fan al mașinilor cu volan pe dreapta, dar faptul că sunt mai noi și mai ieftine față de cele cu volan pe stânga mă tentează. Vreau să cer o părere celor care au condus sau care conduc mașini cu volan pe dreapta, dacă sunt singure, dacă se merită investiția?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tie chiar nu-ti pica fisa de ce sunt atat de ieftine si bune, astea cu volan pe dreapta?
Pentru ca te costa enorm sa le schimbi volanul, tot bordul, toate partea electronica, pedalele si restul.

Asadar, sunt aduse din Anglia si incearca sa scape de ele, cand au realizat ca este mult ptrea scumpa sa o modifice. Dea ceea sunt asa de ieftine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi cea mai proasta alegere pentru un incepator. E un motiv pentru care sunt ieftine, ca e un chin sa le folosesti in restul Europei si nu le vrea nimeni

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E foarte aiurea cu volanul la perete. Nu poti depasi nici carutele.
Nu recomand nimanui asa ceva, sunt doar material de dezmembrari.