| Mariusutzzu a întrebat:

Salutare. M-am înscris la școala de soferi anul trecut și am dosarul și acum în școală. Am fost plecat pentru o perioada în altă țară și vreau să știu dacă, după ce expiră acest dosar mă pot înscrie din nou la altă școală de soferi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dosarul de la scoala de conducere nu expira, cu exceptia certificatului de cazier judiciar, care are termenul de valabilitate de 6 luni de la eliberare.
Asa fiind poti lua dosarul de la scoala actuala si sa te inscrii la alta scoala, cu conditia sa obtii alt certificat de cazier judiciar, daca actualul a expirat sau este aproape de expirare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te poți înscrie la orice școală vrei oricând. Nu e nicio problema. Trebuie doar sa te retragi de la actuala.

| helpforyou a răspuns:

Desigur ca poti sa te ionscrii la o alta scoala.