| marianandrei1993 a întrebat:

Am de gand sa cumpar de la un roman din Braila o masina inmatriculata in Italia. Eu sunt din Suceava. Problema e ca omul spune ca are actele valabile pe Italia si pot circula cu ele pana acasa. Cum pot fi sigur ca actele sunt ok si pot sa circul cu ea pana o voi inscrie? Multumesc dau Funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu stii limba italiana si nu te pricepi la chestiuni juridice poti duce cu tine un cunoscator al limbii italiene si care sa cunoasca cat de cat problema ori sa-i ceri sa-ti dea actele italienesti traduse in romana de un traducator autorizat.

1 răspuns:
| alexandrualind a răspuns:

Sa il verifici si sa aiba toate datele disponibile.