| Cris112 a întrebat:

Salutare!
Nu imi mai merge casetofonul,am montat un subwoofer și s-a oprit.
Am verificat siguranțele, am verificat sa vad dacă vine curent, am pus alt casetofon și nimic

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-a ars siguranta si/sau casetofonul.
Cheama un specialist, care se pricepe!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai gresit ceva, iar noi nu avem de unde sti ce anume.
Vezi ca majoritatea playerelor au nevoie de doua fire de +12v, poate ai verificat doar unul din ele.

| SharpEagle a răspuns:

Esti sigur ca e casetofon?
Stii...casetofonul e ala in care bagi casete, adica acele cutiute cat palma care contin banda magnetica infasurata pe doua role...

Apoi, cred ca ai ars "finalele" cum se zice in popor, adica i-ai prajit etajul de sunet, partea pe unde "ieseau" sunetele in format analogic.

| SharpEagle a răspuns:

E subwoofer cu alimentare proprie, nu? Adica, d-ala activ?
Sau mai micut, de il legi doar la player, nu si la curent?

| abramovicer a răspuns:

Cred ca s-a stricat