| Max3sem3 a întrebat:

Salut, am un Subwoofer auto marca „JBL GT5-2402BR" si o statie marca „Twister TW1000".
Totul a mers bine pana acum 2 zile cand pur si simplu subwooferul s-a oprit si nu mai porneste de atunci. Statia porneste, se aprinde becul verde. totul e in regula, dar subwooferul nu mai misca deloc. am scos casetofonul care are mufa pentru subwoofer si am verificat-o daca nu cumva a iesit, si era totul in regula. Am verificat subwooferul cu o baterie de 1, 5w si misca amandoua difuzoare, si totusi nu merge! Voi lasa aici link pentru subwoofer si statie,
Subwoofer: https://goo.gl/images/9Y1Wke
Statie: https://goo.gl/images/cB1NAL
Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

S-a defectat amplificatorul sau volumul este dat la minim.

| SoulReaver a răspuns:

Salut incearca sa inlocuiesti casetofonu daca nu merge incearca sa inlocuiesti amplificatorul. De la un prieten pentru proba, sa stii ce trebuie sa cumperi.

| Max3sem3 explică (pentru SoulReaver):

Am găsit problema, am tras cablu RCA pana lângă frâna de mâna si am pus acolo un remote control pentru subwoofer, si când trăgeam si lasam frâna de mâna îmi prindea cablu pana la pișcat puțin si a făcut masa. de acolo nu mai dădea semnal la amplificator. pentru asta am desfăcu mașina toată sa verific cablu, si acolo am verificat ultima data! Caz rezolvat! Mulțumesc oricum! Bafta