| sunshine28 a întrebat:

Salutare.

O intrebare pentru cei care si-au cumparat recent o masina second hand la noi in tara.

Ce cheltuieli ma asteapta dupa achizitionarea masinii per total si aici ma refer la acte, drumuri la primarie, DRPCIV plus altceva?

Tin sa mentionez ca masina care am gasit-o este inmatriculata la noi in tara.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

RCA pe numele tau care probabil va fi cel mai scump.
In rest doar mici cheltuiesti pana in 200-300ron precum taxa de inmatriculare la primarie si taxa de certificat.

Ce ai de facut, e sa mergi la primarie sa o iei pe numele tau, sa platesti taxele de mai sus, RCA ul si sa iti faci o programare la politie pentru numere.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Doua trei sute de euro!