| iulz a întrebat:

Salutare!
Pentru cunoscatori: Se potrivesc portierele de la primul model de Logan cu modelul facelift? Dar parprizul?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Portierele de logan1 ph1 sunt identice cu cele de logan1 ph2 (adica facelift). Nu se potrivesc cu cele de pe logan2, adica modelul care se comercializeaza in ziua de azi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se potrivesc ca la logan facelift nu sa umblat la portiere

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Caroseriile in mare sunt identice. Portierele sigur se potrivesc, insa la parbriz e mai bine sa verifici pe un catalog de piese auto; nu odata am avut surpriza sa constat ca parbrizul adus pentru schimb e cu 1-2cm mai mare, datorita facelift-urilor.
La Octavia de exemplu, difera parbrizul de la 1 la 2, desi modificarile sunt similare cu Logan ph1 si ph2.

| ombladon112 a răspuns:

Portierele in niciun caz.

| iulz explică:

Dar parbrizul se potriveste?

| MariusF23 a răspuns (pentru iulz):

Parbrizul se potriveste.