| darctron a întrebat:

Salutare prieteni, am o problema cu cheia de la mașină, practic e descărcată, și nu știu cum să îi schb bateria, pentru că e destul de farmata, nimic ciudat până aici nu? dar când încerc să o deschid prin contact, abia deschid portiera și începe cu alarmele indiferent de ce ora a zilei ar fi.
Care e problema? cum rezolv?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In orice mall e un meșter ce se ocupă cu chei și alea-alea, fă-i o vizită

| darctron explică (pentru sierra1):

Green pass...

| relian a răspuns:

Cauta pe Youtube video, dar cauta in engleza, gasesti mai multe, arata ce sa faci si cum sa faci.Treci anul masinii, modelul si bagi " How to Replace a 2005 Audi A4 Key Fob Battery "asta e asa un exemplu, nu stiu ce masina ai tu.
Gasesti video destule, asa nu mai dai nici bani altuia, dar tot ai nevoie de baterie noua laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama un prieten, o baterie la cheie se schimba usor.
Alta varianta e cheia de rezerva. Orice masina are 2 chei.