| CosminGK a întrebat:

Salutare. Revin cu o problema. Prima data acum cateva luni, s-a aprins spirala dar masina mergea perfect (si a dat eroarea cu potentiometru la clapeta de accelerati ). Acum cateva zile, s-a aprins spirala la semafor si nu mai tragea, eram cu pedala in podea si abia mergea. Am oprit-o si repornit-o, s-a aprins check-ul dar masina mergea normal (nu mai era spirala aprinsa). Am pus testerul si a dat a ventil recirculare gaza evacuare - P0403 00 [032] - defect functionare. Sunt putin in ceata bagat, pentru ca cineva mi-a spus ca e egr-ul iar altceva mi-a spus ca e ventil egr n18. Voi ce ziceti sa fac? 2. 0tdi cffb 2012. M-ar ajuta enorm pana ajung la un mecanic

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o urgent la mecanic, inainte sa crape pe strada, fiind evident ca are o problema serioasa, odata ce te tot avertizeaza si tu o ignori pana crapa, mai ales cand mesajul de la tester este "defect de functionare". Urgent la mecanic!

| CosminGK explică (pentru Violleta2022):

Am dat comanda de piesa, a fost egr-ul. Multumesc frumos