| CosminGK a întrebat:

Salut. Am si eu o problema la un Audi A3 8p 2. 0TDI CR cod motor CFFB (140 CP, an 2012). Mi s-a aprins ESP-ul si Volanul rosu cand am pornit motorul. Tin sa mentionez ca azi cat am mai avut treaba cu masina, a pornit greu, invartea greu si dupa pornea. Mi-a mai facut asa si in alte zile (nu mereu), dar dupa ce o opream si o reporneam, se stingea volanul si ramanea esp-ul aprins pana mergeam putin cu ea. Voi ce ziceti ca ar fi?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Lipsa acuta de service.
Cauza cred ca e saracia.
Data viitoare cand iti iei masina SH, sa stii ca astea trebuie duse la service ceva mai des, si verificate mai bine. Fara diagnoza la fiecare revizie, apar intrebarile stupide, precum cea formulata azi.

| CosminGK explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Masina e luata de noua prietene, nu e o intrebare stupida, pentru ca nu m-am mai intalnit cu acest gen de problema. Vorbesti in nestinta de cauza. Salut

| UserRo10 a răspuns:

Pune vcds in momentul in care ai erorile in bord. Da-i o calibrare senzor spira (g85) si apasa maxim frana. Daca esp nu se stingea deloc as fi spus ca e spira dusa, dar asa trebuie neaparat sa o pui pe tester

| CosminGK explică (pentru UserRo10):

Multumesc frumos. Am sa pun in seara aceasta