| needyou a întrebat:

Salutare
Sunt nou pe aici și am o intrebare
Cat costa taxa de inmatriculare pentru un audi a4 break 1.9 tdi 116 cp din 2000? Mașina este inmatriculata doar ca proprietarul vrea să păstreze numerele iar eu trebuie să fac altele...

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu exista o taxa de inmatriculare.
Tot ce vei avea de platit sunt noile placute undeva la 40 de lei daca sunt de ordine, si 80 de lei daca sunt preferentiale.
Bine, plus ce mai taxe se plateste la posta/cec, si desigur, asigurare.
Dar sa zicem ca tot adunat ajunge la 100-200 de lei plus costul asigurarii.

| needyou explică (pentru OldSoul):

Am auzit ca trebuie plătită din nou rovinieta și încă câteva
Dar dacă nu mai e nici-o taxă de "reînmatriculare" e super
Mulţumesc pentru răspuns

| OldSoul a răspuns (pentru needyou):

Da, asa e, trebuie si rovinieta, dar asta nu e obligatorie si nu e nevoie pentru inmatriculare, o platesti doar daca ai nevoie de ea.