| RazvannM a întrebat:

Acum cateva zile mi s-a ars o bobina de inductie, motorul trepideaza daca nu-l turez pana la 3000. Am mai circulat vreo 15km cu ea asa si am dat comanda de alta bobina + 4 bujii. Buba e ca am maine nevoie de masina si vreau sa stiu daca mai duce 30km in stadiu asta pana la un magazin de piese. Masina are urmatorul motor: 1.8 Turbo Benzina de 150cai

2 răspunsuri:
| cyberalex a răspuns:

Marca masinii?
Daca era arsa nu mai porneai deloc...
Trepidatiile apar din diferite motive: alimentare, aprindere, evacuare, etc.

| RazvannM explică (pentru cyberalex):

Audi A4 din 2002. Pai nu mai stiu ce se intampla cand deconecta bobina stricata, parca dispareau trepidatiile. Dar oricum am "identificat-o" pe aia cu probleme. Nu stiu ce sa fac, daca sa merg asa cu ea pana la un magazin de piese.