| KaPy2 a întrebat:

Am și eu un malaguti f12!
Problema este următoarea vreau sa lipesc și eu firele de la semnalizare ca s-au rupt papuci, cu pistolu de lipit nu merge(am încercat cu fludur și sacas) cu ce pot lipi și eu firu de semnalizare(unde venea papucu)

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Intai trebuie sa incalzesti bine firul,sa sfaraie cand il bagi in sacaz,apoi sa pui pe el, in timp ce e incins, fludor, cat sa se depuna un strat de fludor pe fir. Faci la fel si cu cealalta parte, de care vrei sa-l lipesti.Cand amandoua au pe ele prins fludorul, le apropii si topesti fludor.Se vor lipi imediat.Le tii putin apropiate si vor ramane asa.Bafta.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Inainte de a pune firul incins in sacaz-care curata impuritatile si face sa prinda fludorul-curata firele putin cu un smirglu fin sau cu un cutit.

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Inlocuieste papucii.

| KaPy2 explică (pentru viotedy):

Pai eu stau la țară...merg tare cu el și prind dâmburi una alta sar papuci...