| anonim_4396 a întrebat:

am un Nokia 6234 si mi s-a rupt butonul de pornire si l-am desfacut si acum vreau sa lipesc un fir la butonul de pornire ca atunci cand bag bateria sa se aprinda direct am vazut la cineva chiestia asta si asa a ziz ca a facut deci cum sal lipesc ca are 4 punctulete la butoul ala pe placa si tata lea masurat cu un aparat si a zis ca 2 dintre ele nu circula curent prin ele si pri 2 si nu stie care sunt acelea a mai incercat sa lipeasca butonul cu pistolul de lipit si sacaz dar s-a lipit si poorma a cazut din nou dar vreau sa fac faza aia cum bagi bateria telefonul se aprinde cred ca am vazut la vreo 3 prieteni de ai mei faza asta dar nu i-am mai vazut ca sunt la alt liceu ei deci cum baga bateria telefonul se aprindea si i-am intrebat si asa a zis ca au lipit un fir la butonul de pornire.

deci cum il lipesc deci este asa punctele alea de pe placa unde a fost butonul de pornire:

- -

cum sunt liniutele alea asa sunt si pe placa de baza deci cum sa lipesc firul ca atunci cand bag bateria telefonul sa se aprinda
adica cum sal lipesc de exemplu spuneti-mi primul punct il lipesti cu al 4" exemplul asta am incercat si nu merge si bateria telefonului este plina ca atunci cand bag telefonul la incarcat imi arata o bateriuta sus si se incarca deci explicatim cum sa lipesc firul acela cum am spus.

VA ROG SA MA AJUTATI

2 răspunsuri:
| Ady_Adrian_1985 a răspuns:

Ai letcon cu varf foarte fin? ca acolo e precizie cauta si tu schema telefonului si uita-te prin ea

| Nicu47 a răspuns (pentru Ady_Adrian_1985):

Deci ce trebuie sa fac?
te rog zi-mi