| valhala90 a întrebat:

Buna TPU-istilor.Am si eu o intrebare:mi s-a rupt de curand unul din firele de la un condensator de la magnetou si mi-am cumaparat astazi un pistol de lipit, fludor si o pasta din aceea mai tare cu miros specific(scrie pe ea ROSIN FLUX) si acum as vrea sa lipesc acel fir.Cum procedez pentru a lipi firul?

1 răspuns:
| Cartitza a răspuns:

Pasta se numeste decapant.Iei cu pistolul pasta, cureti zonele care trebuiesc lipite si apoi cu fludorul lipesti.