| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU. Am o ruda care, recent, a decis sa se inscrie la o scoala auto. (Chiar daca a platit `taxat` in ful, nu a primit factura si nici numele firmei nu il stie). Instructorul (din cate stiu, scoala nu mai are alti instructori pe aceasta zona) este foarte agresiv, iar aceasta ruda ar renunta la aceasta scoala pentru a se muta in alta scoala. Este posibilitatea de a recupera banii?

PS: cand a terminat a doua lectie, acesta a spus ca nu are ce face, ca dosarul nu il mai primeste.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Imi pare rau pentru ruda ta, dar sa te inscrii undeva nici nu stii numele firmei sugereaza ca nu prea i-a pasat in primul rand. Si fara factura e cam greu sa demonstreze ca a platit ceva.

| ViruseZ a răspuns (pentru Wr3nch):

S-a inscris la recomandarea unei persoane.
Ruda este mai in varsta si nu prea da atentie la astfel de detalii.