| costinxix a întrebat:

Salutare TPU am o gilera runner purejet si imi curge pompa de apa am auzit ca este o solutie care o pui in radiator si se astupa gaura este adevarat? daca da zocetimi cum se cheama si de unde o iau.

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Pai daca curge pompa, nu ai decat 2 solutii; 1.sa-i schimbi presetupa[garnitura din pompa]
2.sa schimbi pompa cu totul[ceea ce mai recomandabil]

2 răspunsuri:
| KaPy2 a răspuns:

S-a spart radiatorul sau pompa crapata pe undeva?, daca radiatoru are o gaura cat acu nu iti mai invarte pompa apa si se incalzeste repede apa si se opreste, te sfatuiesc sai schimbi pompa e cel mai indicat, daca o lipesti poate va ceda si dai in altele...

| ion933 a răspuns:

Nu este asa ceva trebuie sa iii schimbii garnituril. atit potiii sa faciii