| costinxix a întrebat:

am o gilera runner purejet 2003 si azi mi s-a ars siguranta de pornire, am schimbat-o a mers vreo 5 min si dupa nu a mai vrut sa porneasca si licarea becul ala galben. ajutati-ma va rog ca sunt disperat ca e suparat tata pe mine. ce ii pot face?
dau funda!

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Intai de toate cauta in cartea motorului si vezi ce rol are becul ala care zici ca licare.

| costinxix explică (pentru a1doru):

Pai becul ala cred ca e ala de avarie sau asa cred este un motor cu o elice da nu stiu ce inseamna

| dru1darius a răspuns:

Becul galben din bord, care indica ca nu mai ai benzina

| dru1darius a răspuns:

Atunci ii becul de la injectie, so fi dus injectorul/pompa etc.

| costinxix explică (pentru dru1darius):

Si cam cat cota injectorul sau pompa?