| costinxix a întrebat:

am un scuter gilera runner cu motor de 49cmc pe injectie in 2T si de aprox 1 luna nu imi mai incarca bateria. acum 2 zile am incarcato am curent da nu mai am amperaj. ce pot sa-i fac?
multumesc

Răspuns Câştigător
| liviu42 a răspuns:

Este mort acumulatorul cumpara altul degeaba ai volti si nu ai amperaj.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai clar alternatorul este dus daca te pricepi sa il verifici este ok, daca nu du-te la un service sau la un electrician bun!

| PuzzlE a răspuns:

Il duci la un service autorizat

| costinxix explică:

Si altceva?

| costinxix explică:

Da il am pe taicamiu care se pricepe la motoare da nu stiu cum sa gasesc alternatoru. asta e problema. imi poti da niste idei? motoreta e aia de la status.