| Ciprian_Ciprian_Shi_Atat_2003 a întrebat:

Salutare TPU azi mi-am montat carburatorul pe atv cu filtru de aer nou dar nu porneste din ce cauza cand l-am cumparat a pornit nu din prima dar a pornit dupa ce i-am dus carburatorul la curatat nu a mai pornit de loc dar nici acum nu porneste oare nu da scanteie la bujie am scos-o afara si i-am dat la automat dar nu se vede nicio scanteie acolo la bujie ar trebuie sa se vada sau nu?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, nu iti mai da scanteie, de vina e aprinderea sau magnetoul, incearca sa schimbi cdi-ul si bobina de inductie, daca asta nu functioneaza, atunci schimba magnetoul

| Ciprian_Ciprian_Shi_Atat_2003 explică (pentru DaniTDCI):

O sa incerc sa vad multumesc pentru sfat