| bitsu01 a întrebat:

Salutare TPU, cam cat ar costa de pus o folie pe luneta, fara autorizatie, fara timbru, doar pe luneta. Multumesc!

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Pe mine llumar m-a costat 400 ron pe toate geamurile (luneta, spate, fata si alea aditionale de pe spate). daca o calculez pe piese iese pe la 60-80 ron pe piesa cu toate actele. si e llumar...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da te ai plictisit de certificatul de inmatriculare si nu stii cum sa scapi de el? sau de ce ai vrea folie neautorizata?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam 30-40 de lei o sa-ti ia cineva care a mai pus, fara atelier. Se pune in fata blocului, dar oricum nu se compara cu cea pusa in atelier, raman urme pe folie sau intre geam si folie, iar folia de bazar are 50 cm latime, o sa ti-o puna din mai multe bucati.
Sfatul meu e sa intrebi la un atelier autorizat, cam toti monteaza si fara autorizatii, daca asta cere clientul. Pretul s-ar putea sa fie cu putin mai mare decat in fata blocului, si se misca mult mai repede.

| Annnonim12 a răspuns:

Pai se gasesc si la 30-50 lei, dar nu ai de unde sa stii ca sunt bune. Asa ca te sfatuiesc sa iei ceva mai scump, in jur de 100lei, insa mai bun... Faci cum vrei!

| bitsu01 explică:

La un atelier m-am referit.

| bitsu01 explică:

S-a exfoliat cea de pe luneta si intentionez sa o schimb, am autorizatia si timbrele, doar folia trebuie schimbata.

| lorento3 a răspuns:

Incearca pe www.montajfolieauto.ro