| NaturalLl a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa inscriu un Audi A6 din 2006 cu 2.0 TDI si Euro 4 luat din Anglia pe Romania sau pe Bulgaria? Cu tot cu radiat, cu tot pana sa ai actele la zi. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa eliminarea timbrului de mediu te costa mult mai putin inmatricularea. Cel mai mult te va costa RCA, restul este pe la cca 200 lei toate: ITP, numerele de circulatie, certificatul de inmatriculare.

| NaturalLl explică (pentru Ioandelasal):

Si cu tot cu RCA cam cat? Deci sa o inscriu pe Romania si sa am toate actele la zi. Dar pe Bulgaria? Ajuta-ma te rog. A6 2.0 TDI peste 2005.

| Ioandelasal a răspuns (pentru NaturalLl):

N-am de unde sti cat o sa fie RCA, depinde de mai multe elemente. Intra pe internet pe un calculator de RCA sau adreseaza-te la cateva firme de asigurari.
Nu stiu cat este in Bulgaria.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa o lasi pe Anglia cum am facut si eu cu un Mitsubishi Pajero 2.8 din 1997

| NaturalLl explică (pentru anonim_4396):

Si cat ai platit si cat platesti sa o tii pe Anglia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NaturalLl):

Http://www.servicii-inmatriculare.ro/inmatriculare-masini-anglia/ aici ai tot ce iti trebuie