| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti voi despre un Audi a4 modelul b6, cel din 2002-2004? M-ar interesa mai ales motorizarea diesel de 1.9 131 de cai. Cum trage, si ce preturi are la piese. Ce ati alege intre 1.9 de 131 si 1.8T de 150 de cai. Care dintre ele trage mai bine. Cat consuma benzolul? Mulumeeeeeeeeescbig grin

15 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

As alege sa-mi iau masina noua cu banii astia. O masina care are 10 ani nu mai este ca noua si oricum nimeni nu o da de buna. O sa te plictisesti de cati bani o sa bagi in ea...

| Bimmer a răspuns (pentru Braunion):

La 6500 maxim ce masina noua iti iei?happy

| Braunion a răspuns (pentru Bimmer):

Noua Dacia Logan.

| Diana4you97 a răspuns:

Bună. Aș alege modelul diesel fiind economic și fiabil. Cel pe benzină sigur consumă mult ulei. Mai multe informații despre Audi A4 găsești și aici https://parerimasini.ro/pareri/audi-a4/

| Bimmer a răspuns:

Am dacie si nu sunt multumit de ea...toata scartie, toata bate...

| Braunion a răspuns (pentru Bimmer):

Si o masina care are 10 ani ce crezi ca o sa faca? O sa se comporte ca una noua? O sa bata si o sa scartie si aia, si in plus va fi si ruginita.

| Bimmer a răspuns (pentru Braunion):

Nu neaparat...Audi de 131 de cai trage mai bine, are alt comfort, si consuma mult mai putinhappy Depinde cum o nimerestihappytongue

| Braunion a răspuns (pentru Bimmer):

Nimeni nu vinde o Audi de buna. Unu care a intretinut-o si care nu a omorat-o si care tine la masini va merge cu ea pana o va da la casat. Pentru ca este clar ca cine are Audi nu vinde masina din lipsa de bani...

| Bimmer a răspuns (pentru Braunion):

Mai exista si deastia care o vand pentru ca s-au plictisit de eahappy

| Braunion a răspuns (pentru Bimmer):

Da, dar astia sunt pustii corditi care o au de la tasu, si care au omorat-o bine de tot pana au dat-o pe ulei.

| Bimmer a răspuns (pentru Braunion):

Nu toata lumea e asa...crede-mawinking

| Braunion a răspuns (pentru Bimmer):

Ok, succes in a cauta acul in carul cu fanwinking

| PetruRaileanu a răspuns:

Salut poftim un site
http://999.md/
aici vei gasi mai multe modele

| Faranume05 a răspuns:

Depinde si de preferinta, Diesel ori benzina! 1.9 TDI 131 CP e un motor foarte puternic, rupe, e si foarte rapid, si cu un consum cu mult sub 1.8T,e adevarat consuma si el un pic daca ii dai talpa, sau vara utilizezi climatizarea(AC)...7, 5-8% chiar mai putin daca nu conduci agresiv. 1.8T, la fel foarte rapid, are un demaraj super super TURBO-BENZINA!winking dar si consuma cand ii dai. de la 10-11 in sus pana la 15-16-17% chaiar si mai mult! daca iti place viteza. TDI e o alegere buna, e mai scumpa intretinerea un pic, dar nu chiar asa mult!

| Halmajan_George_1998 a răspuns:

Motorizarea 1.9 131 CP, este mai buna decât cea de 1.8T de 150 CP, datorită cuplului mai mare pe care il are dieselul. Cuplul motorizării diesel de 131CP, este de 309Nm, iar la 1.8T este un pic peste 200Nm. După parerea mea, 1.9 trage mai bine, consumul difera in funcție de stilul de condus. In oraș la o plecare de pe loc decenta, accelerarea treptata si un schimb de viteza sa spunem undeva la 3000Rpm, consumul poate sa fie de 7, iar extern in aceleași condiții de mai sus, consumul este undeva in jurul valorii de 5.3%. Iti spun din propria experiența pentru faptul ca ma aflu in domeniu si am in posesie un audi a4b6 1.9 TDI 131 CP. Întreținerea nu este atât de costisitoare ..cum spun altii. depinde doar de tine.