| NaturalLl a întrebat:

Voi ce ati alege si de ce dintre Audi, Mercedes-Benz sau BMW? Ca brand, ca firma, ca masina, ca model, interior-exterior, motorizare, intretinere, piese? Nu stiu ce sa aleg dintre BMW, Audi sau Mercedes, nu neaparat un anumit model, asa, ca masina. Motorizare de pana la 3l diesel, iar an cel putin 2013.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu nu as alege niciuna dintre ele, dar asta e partea a doua. Daca asta sunt variantele tale, alege Mercedes daca vrei eleganta, BMW daca vrei si sportivitate sau Audi daca le vrei pe ambele dar tii si la buget. Ca model ar fi de preferat S/7/A8, dar merge si E/5/A6. Daca te-ar multumi o clasa inferioara, atunci mergi mai bine pe clasa superioara a unei alte marci.

| Roxin a răspuns:

Pentru întreținere, calitate, confort, fiabilitate, interior, exterior, recomand Audi. A6. Si daca prinzi si modelul Hybrid, te-ai scos. Putere, consum mic, scapi usor si la taxe iar ca întreținere nu te duce mai mult ca un Passat.

Seara faina!

| NeeSan a răspuns:

BMW si VAG se mai considera masini? Trebuie sa fii nebun sa alegi orice altceva in afara de Mercedes in comparatia asta. Adica hai sa o luam logic. Performanta- ai putea spune BMW la performanta si ai avea dreptate, dar ce rost are performanta daca o tii numa' in service si o conduci de 3 ori pe luna?
Lux- Nu cred ca se compara VAG cu Mercedes (BMW nu luam in calcul ca aia nu fac masini de lux indiferent de ce cred fanii bavarezi)
Exterior- Asta ii subiectiv deci nu ma bag.
Interior- BMW are interioare decente, iar Mercedes are de calitate inalta. (Nu vorbim de plasticuri VAG)
Fiabilitate- II cam clar ca Mercedes ii cea mai fiabila de aici.
Eu nu am un model preferat de la nici o firma din moment ce nu is fan MB/BMW/VAG. Mi se par masini plictisitoare si depasite de concurenta.

| toniDRA a răspuns:

Ford

| Catalin346 a răspuns:

Bmw daca vrei ceva rapid

| suntserios a răspuns (pentru Catalin346):

Ca mercedes si audi nu or fi rapide...

| marius1605 a răspuns:

Eu muncesc in fabrica de audi si ti-l recomand

| aNdReI03D a răspuns:

Buna eu as alege audi deoarece mi se pare marca completa că motorizare și aspect!
Dețin un A3 și sunt foarte mândru de el și pot zice că își face treaba cu brio in general audi-urile sunt mașini bune! Din punctul meu de vedere și să fac un top ar fi Audi Mercedes și BMW eram fan BMW înainte dar de o vreme(mai îndelungată) mașinile lor lasă de dorit singurele modele de la BMW care le-aș recomanda ar fi x5-6 și seria 7 sper că te-am ajutat puțin