| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Cum as putea sa fac sa tin in portbagajul masinii un bidon de 10 L cu benzina, dar fara sa am riscul sa curga in tot portbagajul sau sa se simta miros de benzina in masina? Ce as putea pune peste el?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista canistre speciale de benzina pe care le asiguri sa nu se rastoarne

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumperi o canistra de tabla de 5l. Te asiguri ca are dop bun, si o asiguri cu o coarda elastica, sa stea in picioare.

| UrMomIsNice a răspuns:

Desfă dopul bidonului, pe el pune o punga (nu mare dar nici mica ) apoi strânge dopul. După ce ai terminat, ai putea sa pui totul intr-un sac de gunoi și sa o sprijini bine, pe lateral (ca sa nu cada în mers)