| NaturalLl a întrebat:

In scurt timp o sa fac si eu 18 ani, si ce ma sfatuiti sa aleg dintre un BMW Seria 3 (2000-2004) si un Audi A6 C6 (2004-2008), ambele cu motoare de 2l diesel, si de ce? As vrea si niste sfaturi despre ele, intretinere, consum, consumabile, piese, etc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambele sunt masini premium vechi cu aceeasi motorizare asa ca eu as alege pe aia cu mai putini km si mai bine intretinuta

| DataSoft a răspuns:

Pentru un incepator nu e ok o masina puternica...cunosc cazurii care au facut accidente cu astfel de masini in primul an de cand au luat permisul din cauza ca nu au avut suficienta experienta la volan si a teribilismului.
Iti recomanad un golf 4/5 sau un opel astra H

| Caine1122 a răspuns:

As zice ca daca ai bani de a6 ai bani si de seria 3 2006 iar in cazu asta iti recomand seria 3 2006+ nu te lua dupa marele cunoscator "DataSoft" iti iei ce masina vrei poti face accident cu orice masina nu neaparat daca e puternica sau nu ce daca ai masina care are 100hp sttii sa conduci mai mult fata de una cu 200hp. El iti recomanda golf 4/5 care dupa mine daca ii faci niste modificari e mult mai sportiv devat audiu sau bmwu mentionate asa ca nu inteleg dc comenteaza fara sa stie
Si ca sa raspund strict si la intrebarea ta eu as alege seria 3 dar ti-am zis si mai sus ce ar fi de preferat, consumu pe modelele din anii aia o sa fie cam 7-8 mediu piesele nu se gasesc greu si consumabilele sunt cam ca la orice alta masina
Sper ca ai inteles ceva din ce am vrut sa zic bafta la achizitie