| NaturalLl a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa aleg, si de ce dintre un Audi A6 2l diesel (2004-2008) sau un Audi A6 2l diesel (2010)? Tin sa mentionez ca va fi prima mea masina, acum la 18 ani.

Răspuns Câştigător
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

O masina cu cat e mai noua, cu atat de mai buna, deci zic ca cea din 2010 e o alegere buna, insa eu personal aleg masina turbodiesel pentru un sprint mai bun la mers si la depasiri...

| NaturalLl explică (pentru goblinuldansatordincalcaie):

Am in plan sa ii bag soft, stage 1 si compenseaza. Nu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai lua o masina din 2004 cand ai posibilitatea sa iei una mai noua?

| xerxes1 a răspuns:

Cu cat este mai noua cu atat mai bine.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Dar intr-adevar, la incepatori ambreajul se uzeaza, pana te obisnuiesti cu pedalele, cu masina... Nu e o idee rea sa iti iei o masina de inceput ca sa te obisnuiesti, apoi sa iti iei masina dorita... Eu in toamna fac abia 17 ani, dar deja am planuit sa imi iau un Passat break 2.0 TDI, abia astept. Inca ma gandesc daca sa fac asa cum ti-am spus, sa imi iau o maina provizorie pentru inceput, pentru ca Passatul pe care il voi lua va fi model mai nou si nu as suporta sa stric ceva laughing

| 8andrei a răspuns:

Nu-si are rostul intrebarea. Depinde ce carcasa iti place mai mult. Motorul e acelasi bullsh! t. Diferenta o face carcasa si ceva tehnologie mai multa pe varianta mai noua.

Succes!

| Adapter a răspuns:

Sustin raspunsul lui Goblin dar dupa parerea mea mai bine iti iei o masina mai veche care sa nu coste mai mult de 2500 euro. Din moment ce nu ai experienta mai bine iti iei ceva mai vechi si mai ieftin pana te obisnuiesti, o mai zgarii, busesti. Dupa ce capeti mai multa experienta poti opta pentru o masina cu mai multi CP si mai noua. Succes!