| MrAlex98 a întrebat:

Salutare TPU,locuiesc în Irlanda de ceva vreme, aici masinile sunt mult mai ieftine ca si in restul Europei si as dori sa imi achizitionez o masina de aici dar as vrea sa-i schimb volanul in partea stanga, merita o asemenea modificare, se pot aduce probleme mașinii? Rog seriozitate.

(funda)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu merita pentru ca platesti 5000€ de pomana. O folosesti in IRL si cand vi acasa o vinzi apoi iti iei bmw cu 50.000€ neatins de nimeni. Daca stii sa strangi bani atunci o sa iti permiti masina noua

| suntserios a răspuns (pentru mgtow):

Asa numeri tu banii? Iei o masina cu 5000, o vinzi cu 3000 si brusc ai 50.000?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://youtu.be/MKNWobv5aEs pretul in RO e de 35.480€ cu tva inclus. Merge cu benzina 98 premium 200 cp fara turbo e motor aspirat mult mai fiabil decat astea cu turbina. Motor 2L si nu are multa electronica - asta inseamna in caz ca pica o piesa se inlocuieste mai usor si costurile scad. In schimb o masina cu multe piese electrice are costuri de intretinere mari. Se poate modifica suspensia sa fie lasata mai jos, jantele si in rest merita sa o lasi asa cum e.

| mgtow a răspuns:

Referitor la bmw M4 sau M2 au fiabilitate buna dar motorul e prea mare si intretinerea dumnezeu cu mila. Subaru s-a gandit la o masina practica la un pret decent - daca ai grija de masina si ea va avea de tine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei o masina carpita merita

| sierra1 a răspuns:

"locuiesc în Irlanda...as vrea sa i schimb volanul in partea stanga"

cu toată seriozitatea: la ce-ți trebuie așa ceva in Irlanda?

| MrAlex98 explică (pentru sierra1):

-_- pentru ca o voi conduce in romaniia

| sierra1 a răspuns (pentru MrAlex98):

Mai mare daraua decat ocaua

| mgtow a răspuns (pentru MrAlex98):

Asa vreau si eu sa imi cumpar masina noua cand vin acasa. Vezi subaru brz ce misto e. Mai ieftina masina si mult mai fiabila fi atent aici. Tractiune spate... restul vezi tu https://youtu.be/eJC1RlojAeE - modelul 2020 e la fel ca ala din 2013 cu aleron spate. Pret mai mic fiabiliate mai mare. BMW da probleme nu e asa fiabila masina dar japonezii continua sa fie seriosi. Motor mult mai bun si simti ca ai masina sportiva ti.o recomand

| Bizon95 a răspuns:

Iei pe mere, dai pe, pere
masina ieftina si apoi bagi bani in ea CU TONA pentru asa o modificare