| rockvandam a întrebat:

Salut,as vrea sa imi cumpar un Audi si m-am gandit sa il aduc din Anglia sau Irlanda si as vrea sa stiu daca merita sa-i schimb volanul.

8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca iti scade vanzatorul vo 2000 de E pentru modificare merita.

| xerxes1 a răspuns:

Ii pui unul de Ferrari.
Se merita.
Mai catigi ceva caluti.

| xerxes1 a răspuns (pentru xerxes1):

Lasand gluma, toate firele din bord trebuiesc lungite si duse in partea stanga.Sunt cel putin 200. ,panoul de sigurante,Cateva conducte de frana trebuiesc lungite,aeroterma trebuie mutata,cateva elemente de la aerul conditionat, clapete, motorase, tubulatura.
Caseta de directie trebuie inlocuita cu alta pe stanga. Volanul, airbagul pasager.
Comenzile de la oglinzi si inchidere centralizata mutate pe usa din stanga. Pedalierul mutat in stanga.
Plansa de bord inlocuita, stergatoarele mutate, oglinzile sunt diferite, farurile la fel, dar poti sa le lasi si asa, poate nu se prind cei de la RAR.Si multe alte maruntisuri.
Va fi o masina carpita si pot sa apara mii de probleme conform legii lui Murphy.

| GHoST013 a răspuns:

Schimbatul volanului este o operatiune relativ complicata si costisitoare.
De asemenea sa conduci cu volanul pe dreapta nu e usor si e si putin riscant si enervant. Te sfatuiesc sa mergi sa iti iei masina din Germania.

| rockvandam explică:

Daca schimb volanul de pe dreapta pe stanga afecteaza cu ceva masina? Vor fii probleme?

| suntserios a răspuns (pentru rockvandam):

Practic ai o masina carpita. ca si cum ai face tu o operatie in care iti muti mana stanga in dreapta si invers

| rockvandam explică:

Bine va multumesc pentru informatii.

| Denyyyy1234 a răspuns:

Cumpara masina din Germania! Este mult mai bine si nu mai trebuie nici sa cârpești masina schimbând volanul