| vegeta a întrebat:

Salutare trebuie sa imi renoiesc asigurarea la masina si am vazut ca cele mai ieftine sunt de la Astra Asigurari si de la Carpatica! Acuma va intrteb sunt bune aceste firme de asigurari se merita pentru a face asigurarea masini de la una dintre aceste 2 firme? Mentionez ca pana acum nu am mai platit niciodata asig ca mi-am luat de 2 ori masina si a avut deja asigurarea facuta la Carpatica!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Carpatica este de departe alaturi de Euroins cea mai proasta firma de asigurari. Au mii de dosare care nu le au platit, o groaza de soferi au avut probleme cu ei. Astra le calca si ei pe urme.

| DataSoft a răspuns:

Eu unul sunt de prinicipiu sa o faci la cea mai ieftina deoarece nu tu beneficiezi de ea ..in caz de accident..ci cel pe care l-ai lovit

| suntserios a răspuns (pentru DataSoft):

Si ia ghici pe cine poate da in judecata pagubitul daca asigurarea nu despagubeste?

| MariusF23 a răspuns (pentru suntserios):

Chestia e ca dai in judecata pe cel care te-a lovit, dar practic nu ai cum sa scoti nimic de la el. Respectivul a platit asigurarea, trebuie sa te judeci cu asiguratorul, nu cu vinovatul. Eu fac la City Insurance de 3 ani, sunt ok baietii.

| DataSoft a răspuns (pentru suntserios):

Prima data da in judecat firma de asigurari ca nu vrea sa ii accepte devizul de plata...si asta dureza..si dupa care te da si pe tine in judecata

| suntserios a răspuns (pentru DataSoft):

Corect, dar eu nu as vrea sa ajung sa platesc cateva mii de lei pentru ca m am zgarcit odata la 100 lei. cel putin asa gandesc eu