| Ferii a întrebat:

Salutare tuturor!
Este legal sa faci drifturi în parcările de tiruri? (de ex 46. 55529, 23.77163 )?

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu, nu este legal. Drifturile sunt legale doar in spatii special amenajate.

| Iote a răspuns:

Nu. Nu este legal mai ales in parcari, unde pot intra/iesi masini in orice clipa. Drifturile se fac doar in locuri special amenajate, unde sa nu fie risc nici pentru participanti, nici pentru spectatori.
Coordonatele date de tine nu sunt corecte. Dar asta nu conteaza.

| Ferii explică (pentru Iote):

Atunci nu știi un loc special amenajat un Cluj (sa nu fie foarte departe )?

| Iote a răspuns (pentru Ferii):

Nu, nu stiu. Dar te poti informa la Politia din Cluj. Nu patesti nimic daca mergi in loc amenajat.

| Ferii explică:

Atunci nu știi un loc special amenajat un Cluj (sa nu fie mai departe de 100km)?