| OvidiuB12 a întrebat:

este legal sa faci drifturi in parcarile hypermarketurilor, are vreo treaba politia? Multumesc,

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de faptul daca parcarea este pe domeniul public sau este proprietate a hypermarketului. In primul caz politia are treaba din oficiu in al doilea caz doar daca este chemata de conducerea hypermarketului. Prin ea insasi activitatea nu este ilegala, important este sa nu deranjezi clientii ori conducerea, care sa te reclame. Numai bine!