| Daniel223 a întrebat:

Salutare tuturor, nu am acte la o motocicleta, se poate inmatricula?

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa o furi...

| 83Cosmin a răspuns:

Trebuie sa te interesezi la RAR, un telefon de inceput, pana la urma cred ca se poate inmatricula dar o sa te coste ceva.

| ginoxxx a răspuns (pentru 83Cosmin):

Cosmin, cate masini ai inmatriculat pana acum? Ce rost mai are un lelefon la rar? Sa rada aia de tine pe infundate? Nu se inmatriculeaza nici un vehicul fara acte. Dar daca gasesti tu vreo portita zi-mi si ie ca sa ma apuc de furat masini si inmatriculat in Romania.

| adinaTPU a răspuns:

Nu poti - este un proces care implica prezentarea mai multor documente

| ginoxxx a răspuns:

Tu ce crezi? Normal ca nu!

| Daniel223 explică:

As vrea mai intai sa va multumesc pentru raspunsurile acordate, in al-ll-lea rand, da am fost azi la 3 centre RAR-fara documente un vehicul -NU- se poate inmatricula. Exista intr-adevar o singura portita e introdusa in sistem de mai putin de 6 luni(dar iti trebuie 1 singur act al vehiculului si 1 conditie acesta sa nu fie furat) aceea fiind: cu multe declaratii, aprobari si alergatura si peste 1400euro investiti, portita se numeste modificare sau in termenii cunoscuti "custom" si intr-un final ajungem la simplu fapt ca nu renteaza investitia! Specific clar ca mai mult de 1400 de euro se duc in aprobari si teste, apoi urmeaza alta suma de bani care trebuie investita in vehicul astfel incat acesta sa fie unicat prin felul sau! Raspunsul acesta mi s-a dat la doua centre RAR, iar la al-III-a mi s-a spus ca imi bat joc de ei si se uitau urat la mine! Inca o data va multumesc!