| Andrei700B a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr următoarea mașină: Seat Ibiza, motor de 1.4, benzina, 16v, 86cp, an 2008, aproape 100. 000km. Îmi poate spune cineva cat este de bună, fiabila etc? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Motorul este relativ simplu si are km putini deci daca masina a fost intretinuta corespunzator si ai si tu grija de ea nu o sa ai probleme.Cum a zis cineva mai sus, daca faci drumuri dese in afara orasului ia-ti un diesel 1.4 TDI 80cp (consum mic) dar in oras e mult mult mai ok benzinaru aspirat chiar daca consuma putin mai mult.

3 răspunsuri:
| Adi88 a răspuns:

Daca mergi mult in afara diesel, daca mergi prin oras 1.4 benzina.

| Badescu_Bogdan_1996 a răspuns:

Mai ok iti iei un diesel, 1, 9 Sau 1, 7, consuma mult motorul de 1, 4

| Valer69 a răspuns:

Ai grija la km, s-ar putea sa nu fie reali pentru vârsta care o are masina. Pune-i pe tester inainte sa o cumperi