| Dehe_Cristi_1994 a întrebat:

Salutari,am un golf 4, vecinul meu a pus din greseala bornele invers pe baterie cand a vrut sa imi dea curent. Am incarcat bateria dar se opreste in mers. Am shimbat alternatorul si tot asa face, oare o fi bateria? Astept pareri, dau funda.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate a nenorocit bateria suna asistenta sa iti duca masina la mecanic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu zic ca e "masina". Schimb-o.

| Dehe_Cristi_1994 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi da nu mi permit inca, si eu cred ca se poate repara, ii ceva minor deoarece daca incarc bateria pot sa merg cu ea 40-50 km pana se goleste

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dehe_Cristi_1994):

Becul rosu cu bateria e aprins?

| Dehe_Cristi_1994 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, in continu am uitat sa mentionez

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dehe_Cristi_1994):

Pai nu incarca. Vezi cureaua, releul si alternatorul. E posibil sa ai un releu pe masina si unul pe alternator, ori doar unul in alternator, nu cunosc instalatia, si nu lucrez electrica, de obicei. Am electricieni buni, apelez direct la ei, ca nu are rost sa ma chinui eu.