| passarisMB a întrebat:

Salutari la toata lumea. Am si eu o nelamurire:
am cumparat o masina secondhand (adusa din Germania), i s-a scos de cumparator numere provizorii dar nu a luat-o in evidenta, timp in care mi-a vandut-o mie.am facut RAR si acum am facut si contractul de vanzare-cumparare dar doar cu semnatura lui, fara a fi scoasa de la financiar pentru ca nu a avut rost.Intrebarea mea este daca e vreo problema daca ma duc acum la financiar sa o declar ca mai apoi sa merg la politie in vederea inmatricularii?! Rog pe cei cunoscatori sa raspunda. Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca el nu a scos-o de la financiar si nu ai fisa lui fiscala nu poti face nimic

| passarisMB explică (pentru suntserios):

El spune ca nici nu a bagat-o la financiar si deci nu are ce sa scoata

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iti trebuie viza fiscala de la el.

| xerxes1 a răspuns:

Fara fiscalul lui nu faci rost de fiscalul tau.