| EvilBunny1 a întrebat:

Salutari! Se poate cumpara o masina noua din reprezentanta in rate daca firma la care lucrez este in insolventa? Mentionez ca niciodata nu au intarziat banii lunar

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se poate. Conform legii insolventei pe toate actele de la firma trebuie sa se mentioneze ca este in insolventa, astfel ca si pe adeverinta de salariu va scrie la fel, asa ca nu poti dovedi venituri cu caracter de continuitate. In orice caz, pentru un raspuns sigur, te poti adresa reprezentantei.

| Simpatic a răspuns:

Din pacate nu, si uite asa vei contribui la bunastarea unui samsar oridinar.

| EvilBunny1 explică (pentru Simpatic):

Da, prima masina a fost luata in 2008 noua din reprezentanta dar pe atunci firma la cate lucrez nu era in insolventa.Acum mi-as fi dorit tot o masina noua, avand in vedere ca de fiecare data cand sun sa ma interesez de o masina SH mereu apar probleme, in poze masina e cumva, cand ma duc sa o vad e altceva.Si da, de samsari imi este cel mai frica.Multumesc de raspunsuri, am sa vad ce o sa fac

| Simpatic a răspuns (pentru EvilBunny1):

Bravo, oamenii ca tine imi plac dau un ban dar merita si eu sunt adeptul masinilor noi! Sper sa reusesti cumva sa-ti achizitionezi masina noua dorita. succes.