| FataCuChitaraMunților a întrebat:

Salutări!
Știe cineva dacă poți afla proprietarul unei mașini, doar cu plăcuța de înmatriculare și modelul mașinii?
P. S. O zi frumoasă!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

În orice caz de infracțiune în care e implicata o mașină, contează enorm dacă se retine numărul ei, căci se poate afla ușor propietarul. Deci, se poate.

| Dismally a răspuns:

Daca ai pe cineva la Politie dispus sa te ajute, poti afla, daca nu, nu ai cum.

| romeo78 a răspuns:

Bineînțeles! Există o bază de date națională cu toate numerele de înmatriculare.
După model, nu, căci există sute, mii de exemplare din același model. Doar dacă e tunat, o culoare ciudată.
Dar, numărul de înmatriculare e cel mai sigur!