| DenisAlex2001 a întrebat:

Sarbatori fericite! Cum sa imi conving mama sa imi cumpere o motocicleta (125cm3)? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai varsta respectiva, daca esti cuminte, daca iei note bune la scoala si, nu in ultimul rand daca are bani sa poata cumpara asa ceva.Ca nu este foarte ieftina.De-asta ti-ai facut cont pe TPU?

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Facandu-ti carnet!

| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să ai permis pentru categoria A, și să ai minim 24 de ani conform Codului Rutier.
Prin urmare, te înscrii când faci 24 de ani la o școală de șoferi alegi categoria A Motocicletă, parcurgi orele de legislație rutieră și orele de pregătire practică, vei da examen test scris (sala) și proba 50% traseu 50% în poligon.

| MariusF23 a răspuns (pentru Anonimuserr):

125cm poate fi pilotat si cu categ. A1, citeste codul rutier din nou.

| Anonimuserr a răspuns (pentru MariusF23):

A1 de la 16 ani dar trebuie atestt pentru moped.

| MariusF23 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Nenicu, de-aia s-a pus categoria A1, ca sa nu mai mearga smecherii cu 50-100 lei la scoala de soferi si sa aiba atestat...

| Anonimuserr a răspuns (pentru MariusF23):

Și cum ar trebui mai bine? Să se poată conduce de la 18 ani mopedele sau de la 24 de ani ca motocicletele?

| DenisAlex2001 explică:

Da de asta mi-am facut cont si vreau sa dau A1

| DenisAlex2001 explică:

Nu banii sunt problema...gen 'eu nu iti cumpar moartea'... vreau sa stiu cum pot s-o conving