| IIIshaneIII a întrebat:

Scuterul nu trage bezina e de la carburator? cilindul pistonul si segmentii sunt in stare impecabila (ca noi) am reusit sa il pornesc nitel si tind sa cred ca e de la carburator problema, ofer funda!

4 răspunsuri:
| IIIshaneIII explică:

Am dat ieri comanda de carburator (cel vechi este foarte uzat) si maine ajunge, sunt foarte curios daca se rezolva buba, vine carburatorul reglat din fabrica?

| danutzel a răspuns:

Se poate sa fie carburatorul infundat cu mizerie ...sau filtrul de benzina(daca are)

| IIIshaneIII explică (pentru danutzel):

Are filtru de benzina

| Auish123 a răspuns:

Una la mana ori carburator înfundat sau iti trage aer fals pe undeva si nu face vis sa il bage in capu pistonului. Succes!