| GegGeorgian a întrebat:

Am un aprilia Rs 50, an 97. Am schimbat pistonul, segmentii. dar nu am idee de ce nu se accelereaza! Cand se accelereaza..cand nu pot merge cu mai mult de 10 km/h. nu am absolut nici o idee de ce. Tin sa specific ca merg fara filtru de aer, insa nu cred ca e carburatorul infundat...iar cand il accelerez catusi de putin scoate un fum alb spre gri, insa nu pierde apa din carburator, adica nu curge pe pison. Ce am observat ca atunci cand il pornesc si il accelerez pocneste pe toba asa. zici ca scuipa fum, in reprize. apoi cand il tin accelerat scoate fum tot in reprize, dar numai pocneste. Ce poate sa aiba?

1 răspuns:
| canazar94 a răspuns:

Carburatorul e sigur, nu e reglat sau e murdar, infundat, altceva nnu prea are ce, schimba si bujia