| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot da seama ca o masina a fost, de fapt inmatriculata in Spania? ( Masina fiind adusa recent in Romania ). Ma refer dupa numerele de inmatriculare? Cu ce difera ele de cele normale, sau nu difera?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti dai seama dupa actele masinii, odata inmatriculata in RO nu au nicio legatura numerele.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dar daca nu am acces la actele masinii? Nu vorbesc de masina mea, a unui prieten sau a cuiva pe care as dori sau as vrea sa-l intreb de provenienta masinii sau a actelor sau numerelor de inmatriculare.
Intrebare: Odata ce o masina a fost cumparata din Spania, masina fiind utilizata ACUM pe autostrazile Romaniei, DECI FIIND ADUSA IN ROMANIA! in momentul de fata, pe un termen nedeterminat, probabil pentru totdeauna, DAR IN TRECUT FIIND UTILIZATA PE AUTOSTRAZILE DIN SPANIA!, Aceasta masina va avea nr de inmatriculare de Romania ( romanesti ) sau de Spania?! Numerele acelea rosii de inmatriculare pentru ce sunt, EXACT?! Si cat timp sunt ele valabile?!

O masina adusa din afara Romaniei ( de ex Spania ), va fi Obligatoriu sa fie inmatriculata in Romania?!

1 răspuns: