| zeratw a întrebat:

Se potrivesc aceste boxe la logan 1.5 dci, model din 2006 http://www.emag.ro/......EXH8NBBBM/ Si daca da imi trebuie vreun cablu special sau mufa ca sa mearga sau merge la mufa originala de la masina?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La dimensiune se potrivesc.
S-ar putea sa nu mearga mufa, si sa fii nevoit sa o tai, sa pui papuci potriviti pentru acele difuzoare.
Eu insa nu-ti recomand sa dai banii pe difuzoare, pana nu antifonezi portiera ca sa aiba rezonanta buna, nu trancaneala.
In plus, Sony e cam praf. Si-a pus un prieten pe Logan 2015 boxe Sony (probabil de astea de care vrei tu), + mp3 JVC, si se aud cat un telefon dat pe speaker. Pocnitori sub brand "serios".
Mergi pe JBL si Magnat, daca vrei ceva eficient, la buget redus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

P.S.: Nu recomand eMAG, nu au preturile prea bune, si sunt cam 'hoti'.
Mai bine te uiti aici www.beloud.ro

| zeratw explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce parere ai de aceste boxe http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/JVC/CS-V518J/? Doar parere, adica daca sunt bune de ceva? Eu vreau sa le schimb cu cele de pe logan din fabrica si de aia ca baraie cand dau putin mai tare. Vreau un sunet mai clar decat cele stock si ceva mai mult bass, nu chiar mult, dar sa fie acolo cat de cat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru zeratw):

Nu merita sa cumperi boxe ieftine.
Blaupunkt-urile originale de Logan sunt bunicele. O prima imbunatatire vei constata dupa ce faci insonorizarea portierelor. JVC sau Sony nu cred ca sunt mai bune decat alea originale. Dai banii degeaba.